Atrakcje Międzywodzia i okolic

Co oferuje miasteczko Międzywodzie?

Międzywodzie mimo, tego że jest małą miejscowością potrafi zaoferować naprawdę dużo atrakcji. Odnajdą się w nich i miłośnicy spokojnego, odprężającego wypoczynku, ale także i zwolennicy aktywnego działania.

Miasteczko leży na mierzei oddzielającej morze od jeziora. Dzięki temu wielbiciele sportów wodnych z pewnością będą zadowoleni. Szczególnie popularne są żeglarstwo oraz windsurfing. Pracujący instruktorzy to profesjonaliści, którzy chętnie pomogą poznać tajniki nowicjuszom, a może i zawodowcom będą służyć radą. Istnieje również możliwość wypożyczenia i przechowania sprzętu.

Wczasowiczom, którzy upodobali sobie piesze lub rowerowe wyprawy przypadnie do gustu, długa na 27,5 km trasa, której fragment oznaczony jest czerwonym szlakiem.

Zatoka kamieńska to idealne miejsce do połowu ryb. Okoliczni rybacy mogą zaoferować, także i połów na pełnym morzu.

W Międzywodziu działają ośrodki rehabilitacyjne, dzięki czemu miasto funkcjonuje przez cały rok, a nie tylko w sezonie wakacyjnym.

By odetchnąć od codzienności

Codzienne obowiązki, takie jak praca albo szkoła, powodują zmęczenie i stres. O wypoczynek w większym mieście jest raczej trudno. Dlatego doskonałym rozwiązaniem, jest wybrać się na urocze Pomorze, np. do Międzywodzia. Jest to miejsce stworzone do odpoczynku, w bliskim otoczeniu przyrody mamy szansę na chwile wyciszenia, a spacerując po plaży możemy wdychać jod, który wpływa na nasze samopoczucie.

 

Gdy Międzywodzie to dla nas za mało

Kiedy jednak czujemy niedosyt, tym co oferuje Międzywodzie, możemy udać się do położonych w sąsiedztwie miejscowości.

Dziwnów oferuje bardzo chętnie odwiedzane widowiska jak: Międzynarodowe Regaty Żeglarskie czy Festiwal Gwiazd Sportu.

W Międzyzdrojach odbywa się Festiwal Gwiazd, oraz Międzynarodowy Festiwal Pieśni Chóralnej.

Wolin słynie z corocznego zjazdu Słowian i Wikingów, oraz ich sympatyków. Zaś Kamień Pomorski organizuje koncerty Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej.

Niedaleko położone są takie warte uwagi miejsca, jak pole golfowe AmberBaltic oraz Woliński Park Narodowy.

Miedzywodzie 1200x1000-41Miedzywodzie 1200x1000-38 Miedzywodzie 1200x1000-36